İstanbul Avrupa
0(212) 461 70 96
İstanbul Anadolu
0(216) 388 07 08
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp
0(533) 353 09 09

Tuvalet Tıkanıklığı 26 Temmuz 2013

Kırmadan Tuvalet Tıkanıklığı Açma

tuvalet-tikanikligiTuvalet tıkanıklığı günümüzde artık çok sık rastlanır durumlardan biri olmuştur.Artık geçmişte kalan yöntemleri bir kenara bırakıyor.Tıkanıklık açma işlemi için duvar ve fayansları kırmaya gerek yok. Çağımızda artık tıkanıkları açmak için son teknoloji ürünü elektronik aletler kullanılmakta ve tıkanıklıkları açarken mekanlarda herhangi bir kırma işlemi uygulanmasına gerek kalmamaktadır.  Çok şık olmasının nedeni ise binaların çok eski yapılı olması nedeniyle tuvalet giderlerinin yıpranması ve bizim de giderlerimizden gönderdiğimiz cisimlere dikkat etmememizdir. Özellikle tuvaletlerimiz nasıl olsa suda erir diye düşündüğümüz tuvalet kağıtları tıkanıklığın en temel sebebidir. Tuvalet kağıtları kimyasalları artık değiştiği için hiçbir şekilde erimez ve bir tortu gibi giderlerimizde çoğalarak tuvalet tıkanıklığına neden olmaktadır. Bu yüzden tuvaletlerimiz de bulunduracağımız çöp kovaları tıkanıklık olaylarını azaltmaktadır diyebiliriz. Tabi ki sadece tuvalet kağıtları tuvalet tıkanıklığı sorunlarına neden olmamaktadır. Tahliye borusu adı verdiğimiz giderlerimiz zamanla kullanılmaktan yer yer kırılmalara neden olabilmektedir. Bu kırılmalar da zamanla orada attığımız pislikleri biriktirerek tıkanıklık oluşmasına neden olmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı gibi bir durumla karşılaştığımız da ilk olarak kendimiz çözüm aramaya başlarız ve bu bazen de etkili olabilmektedir. Bu gibi durumlarda önce tıkanıklığın yüzeysel mi yoksa kanaldan mı kaynaklandığını belirlemek gerekmektedir. Sifonu çektiğimizde eğer su gitmeyip birikiyorsa bu sorunun yüzeysel olduğunu gösterir ve nalburdan temin edebileceğimiz malzemelerle bu sorunu çözebiliriz. Ama su gidip sonra pis su seklinde geri geliyorsa bu sorunun daha zor ve kanaldan kaynaklandığını göstermektedir. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan tuvaletlerde zamanla tıkanmalar meydana gelebilir. Tıkanmanın sebeplerinden bir tanesi de tuvaletlere atılan kağıt peçetelerdir. Kağıt peçetenin tuvaleti tıkamaması için tuvalete bir çöp kutusu koyabilir ve kağıt peçeteleri tuvalete atmak yerine bir çöp kutusuna atabiliriz. Tuvalete atılan kağıt peçeteler tuvalette bulunan boruların dirsek kısmında birikerek tuvaletin tıkanmasına yol açabilir. Bu tıkanıklığı önlemek için çöp kutusunun kullanılması tercih edilmelidir. Diğer bir tıkanıklık sebebi ise tuvalete atılan kadın pedleridir. Ayrıca tuvaleti kullanma durumunda çok önemlidir. Gereken temizlik maddelerinin kullanılması tuvalet tıkanıklığını önleyecektir. Bir diğer yöntem olan teknolojik cihazlar sayesinde bu tarz tıkanıklıklar zahmetsizce halledilebilir. Bu cihazların kullanımı gerekli sistem birimleri yerine getirildikten sonra son derece kolaydır ve pratik çözümler üretir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

tuvalet-tikanikligiTuvalet tıkanıklığının önlenebilmesi için hane halkının bu konuda bilinçlendirilmesi gerekir. Özellikle küçük çocukların kağıt peçeteleri yırtarak tuvalete atmasıyla yaşanan durumlara çok rastlanılmaktadır. Bu durumların yaşanmaması için çocuklarımızı eğitmemiz gerekmektedir. Gerekli önlemleri alalım ki tuvalet tıkanıklığı ile karşı karşıya kalmayalım. Bu şekilde gerçekleşen tuvalet tıkanıklıkları daha çok okullarda, hastanelerde, öğrenci yurtlarında, iş yerlerinde, kafeler de vb. sosyal yaşam alanlarında yaşanabilmektedir. Bunun en önemli sebebi ise toplumun tuvaleti kullanma konusunda bilinçsiz olması olabilir. Halbuki herkes tuvaletleri evinde kullandığı gibi kullansa bu sorunlarla karşı karşıya kalınmayacaktır. İş yerlerinde, okullarda, öğrenci yurtlarında bu tür eğitimlerin verilmesi şarttır. Toplu kullanılan alanlarda tuvaletin nasıl kullanılması gerektiğine değinilmelidir. Toplum bu konuda daha çok bilinçli hale gelmeli ki bu tarz sorunlar yaşanmasın. Örneğin: iş yerlerinde bu tür eğitimlerin verilebilmesi için mesai saatleri içerisinde verilecek 10 dakikalık bir eğitim bile çalışanların bilinçlenmesine yardımcı olacaktır. Okullarda ve öğrenci yurtlarında ise kurum müdürünün tuvalet tıkanıklığının önlemesiyle ilgili zaman zaman kısa eğitimlerin düzenlenmesi gerekmektedir. Bu tarz eğitimler düzenlenirse öğrenciler daha çok bilinçlenecek ve ona göre davranış durumlarını belirleyebileceklerdir. Topluma bu şekilde verilecek eğitimler ile bu tarz tıkanmalar minimuma indirgenmiş olmakla beraber sorunların çözümü dahilinde önemli bir problem aşılmış olacaktır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hizmeti

Tuvalet tıkanıklığının giderilebilmesi için çeşitli elektronik ve dijital cihazlar üretilmiş ve üretilmeye devam edilmektedir. Termal kamera ismi ile adlandırılan bir cihaz yardımıyla sorunlar zaman kaybını önemli derecede azaltacak şekilde çözümler sunmaktadır. Bu cihaz tıkanan bölümlerin nerede bulunduğunu nokta atışı yaparak belirleyebilmektedir. Belirlenen tıkanmış noktalar robotlu başka bir cihaz yordamıyla içi delinerek açılır gereken tamir işlemleri böylece kolaylıkla sağlanmış olur. Bütün bunlarla beraber şehirlerde ve yerleşkelerde alt yapı sorununun sisteme düzgün bir biçimde monte ettirilmesi ve gerekli teçhizat birimlerinin sağlanması gerekmektedir. Geleneksel yöntemlerle iş yapan tesisatçılardan uzak durulmalıdır. Eski yöntemlerle çalışan tesisatçılar sorunlara kesin ilkeli ve temelden çözüm niteliğinde yaklaşamadıkları gibi sorunların boyutunu bazen daha büyük noktalara taşıyabilmektedirler. Bu tarz tesisatçılar bir kaç saat içinde çözmesi gereken bir sorun için günlerce uğraşabilmektedirler. Bu durum zaman, maddiyat yönünden olumsuz bir durum oluşturduğu gibi komşularla da aramızın bozulmasına onların günlerce rahatsız olabilmesine sebebiyet verebilir. Tuvalet tıkanıklığı ve benzer hane ve yerleşke sorunları her zaman halledilmesi esnasında oldukça sorunlar yaşatmış, yaşanan bu sorunların daha pratik ve daha kolay çözümü için adeta kara kara düşündürmüştür. Ancak çağımızda artık her soruna kolay ve pratik çözümler üreten bilim bu tarz sorunlarında çözümünün müjdecisi olmuştur. Bize düşen görev bildiğimiz klasik yöntemleri kullanmak yerine bilimsel gelişmeleri takip ederek bu gelişen yöntemlerin ışığında sorunlarımızı çözmeye çalışmalıyız. Günümüz de artık tuvalet tıkanıklığı açma konusunda uzmanlaşmış ve son derece titizlikle yapan tesisatçılar bulunmaktadır. Özel olarak getirtilen cihazlarla tıkanıklık olan bölgeyi bulup hiçbir kırma işlemi yapmadan bu sorunu çözmektedirler. Tuvalet tıkanıklığı konusunda bilgi almak isterseniz 7/24 bizleri arayabileceğinizi ve eski geleneksel yöntemleri uygulayıp birçok yerin kırılarak artı masraflar oluşmasını engelleyebileceğinizi unutmayın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ