İstanbul Avrupa
0(212) 461 70 96
İstanbul Anadolu
0(216) 388 07 08
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp
0(533) 353 09 09

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? 15 Ağustos 2013

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

tuvalet-tikanikligi-nasil-acilirTuvalet tıkanıklığı nasıl açılır gibi sorular günlük hayatımızda çok sık karşılaştığımız sorunları da bir nevi olarak göstermektedir. Tuvalet yada banyo olarak da tabir edebileceğimiz bölgeler har zaman hem temizliği konusunda hem de dış dizaynında en çok dikkat ettiğimiz noktalar olmaktadır. Temizlik işleminde kullandığımız temizleyici ürünler yada tuz ruhları gibi yanıcı olma özelliği olan maddeler dış yüzeyin temizlenmesini sağlasa da aslında gider borularının zamanla hasar görmesini sağlayarak birçok sıkıntının oluşmasına neden olmaktadır. Sadece meydana gelen sıkıntılarla değil eski yöntemler ile yapılan birçok gereksiz işlemler ile de mahvolan tuvaletlerinizi görmek her zaman can sıkıcı olmaktadır. Oysa artık bunların hiçbirini yaşamadan tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır gibi sorularınıza en doğru cevapları alacağınız söylesek. Evet artık bu mümkün olmaktadır. Bunun için özel olarak ithal edilen tıkanıklık açma cihazları ile öncelikle tuvalet giderlerinden içeri girilerek her bölgeye gönderilen kameralar sayesinde hangi bölgede meydana gelen bir tıkanma olsa da en kısa sürelerde tespit edilip hemen sonrasında cihazlar devreye girmektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nedenleri

Tuvalet tıkanıklığı bir evde yaşanabilecek en rahatsız edici durumlardan birisidir. Bu durum bazen hem ev sahibi hem de komşular açısından ciddi sıkıntılar doğurmaktadır. Ev sahibi tuvalet tıkalı olduğu zaman içerisinde tuvaleti kullanamadığı için sıkıntı yaşamaktadır. Komşular açısından ise sorun özellikle tıkalı tuvaletin bulunduğu dairenin alt katında oturanlar için mevcuttur. Çünkü özellikle tesisatın iyi döşenmediği binalarda tuvalet tıkanıklığı sırasında biriken su alt kattaki dairenin tavanından akmaya başlamaktadır. Tabi bu durum hiç kimsenin istemeyeceği bir manzaradır. Bu yazımızda tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun cevabını vereceğiz. Bu sorunun cevabını vermeden önce tuvalet tıkanıklığına nelerin sebep olduğuna bir göz atmak gerekir. Tuvalet tıkanıklığının ilk akla gelen sebebi tesisatınızın iyi döşenmemiş olmasıdır. Yeterli eğimde döşenmemiş borular, eklem yerlerinde dirsek kullanılmaması tuvalet tıkanıklığının yegâne sebeplerinden birisidir. Tuvalet tıkanıklığının diğer sebepleri ise; tuvalete atılan tuvalet kâğıtları ve Tuvalete atılacak herhangi cisimlerdir. Tuvalet tıkanıklığının sebeplerini inceledikten sonra şimdi de tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun cevabı için açıklamalara geçelim. Tuvalet tıkanıklığını açmak için öncelikle tıkanıklığın nereden kaynaklandığını tespit etmemiz gerekiyor. Tabi ki bu durum hangi tür tuvalet kullandığımıza göre değişebilecek bir durum. Son zamanlarda yapılan evlerden çoğunda alafranga (yani klozet) tarzı tuvalet kullanıldığı için biz de açıklamalarımızı klozet tarzı tuvalet üzerinden yapacağız. Diyelim ki evinizde klozetiniz var ve eve geldiğinizde bir baktınız tuvaletiniz tıkanmış, peki bu durumda ne yapmanız gerekir? İşte tam da bu noktada tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna ilişkin olarak yazmış olduğumuz bu yazıda yer alan yöntemleri kullanarak bu tıkanıklığı giderebilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığında herkesin ilk olarak yaptığı şey kendi imkânları ile bu tıkanıklığı açmaya çalışmaktır. Bu konuda en klasik yöntemlerin başında pompalama ve tıkanıklık açıcı kimyasal ürünleri kullanmak gelmektedir. Ayrıca tuvalet tıkanıklığını açmak için bulaşık deterjanı yardımıyla, tel askı yardımıyla, kılavuz yardımıyla, esnek boru yardımıyla tıkanıklık giderme gibi birçok geleneksel yöntem de mevcuttur. Ancak bilmeniz gerekir ki bahsedilen bu yöntemler tuvaletinizin tıkanıklığını açmak bir yana tuvaletinizi daha da tıkayabilir ve işi çözümsüz aşamalara kadar götürebilir. Bu nedenle de size tavsiyemiz tuvalet tıkanıklığını giderme konusunda uzman bir yardım almanız. Günümüzde bu işi yapan insanlar kendilerini oldukça geliştirmişlerdir. Bir tuvalet tıkanıklığını açmak konusunda ne gibi bir gelişim olabilir ki diye bir soru aklınıza geliyorsa, size klozetinizi kırmadan kamera ile tıkanıklığın olduğu yeri tespit edebilen cihazlarla çalışan tesisatçılar olduğunu söylersek sanırım kafanızdaki soru işaretini gidermiş oluruz.

Tuvalet Tıkanıklığını Açma

tuvalet-tikanikligi-nasil-acilirTuvalet tıkanıklığı, uzman tesisatçılar tarafından çok kısa bir sürede halledilecek bir problem. Bu yüzden tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna verilebilecek en güzel cevap, bir uzman yardımıyla olacaktır. Evinize çağıracağınız bir uzman tesisatçı tarafından tuvalet tıkanıklığının nedeni ve nerede tıkanıklık olduğu tespit edildikten sonra hiçbir şekilde banyonuzun ya da tuvaletinizin yüzeyi zarar görmeden hızlı bir şekilde probleminize çözüm bulacaktır. Tabi ki bu iş için evinize çağıracağınız bu uzman tesisatçının bir maliyeti olacaktır. Ancak tuvalet tıkanıklığı açmak gibi çok hijyenik olmayan ve rahatsız edici durumla kendiniz uğraşmak yerine uzman bir kişi tarafından bu işin kısa sürede ve çevreye zarar vermeden hallediliyor olması inanın verdiğiniz paraya değecektir. Tuvaletinizdeki tıkanıklık giderildikten sonra yapacağınız şey ise yeni bir tıkanıklık ile karşılaşmamak için gerekli önlemleri almaktır. Örneğin tuvalet kâğıtlarını klozetin içine atmamak gibi. Ayrıca klozetinizin temizliğini de düzenli bir şekilde yapıp klozetinizin içinde ve çevresinde herhangi bir kalıntı kalmadığını kontrol etmelisiniz. Umarım tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna cevap aradığımız bu yazımız sizlere faydalı olmuştur. Bu cihazlarla yapılan işlemler ucunda bağlı olan kalın hortumların gider borularına sokularak ucu kanca şeklinde olmasından dolayı hızlı bir şekilde dönmesi sağlanarak bütün tıkanmaya neden olan maddeler parçalanarak bağlı bulunduğu logara gönderilmektedir. Yapılan bu işlemler sırasında hiçbir bölgeye zarar verilmemesi ve bunun yanında istenen son derece düşük her kesimden müşterilerimizin tercih etmesini sağlayarak İstanbul’un her noktasında tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır gibi sorunları ortadan kaldırmayı amaçlamaktayız. Eğer siz hala verdiğimiz bu hizmetlerden faydalanmadı iseniz bu konuda yapmanız gereken hemen bizleri aramak olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ