İstanbul Avrupa
0(212) 461 70 96
İstanbul Anadolu
0(216) 388 07 08
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp
0(533) 353 09 09

Robotla Tuvalet Tıkanıklığı Açma 4 Şubat 2015

 Tuvalet Tıkanıklığı Açma

tuvalet-tikanikligi-acmaTuvaletlerde meydana gelen tıkanma gibi durumlarda tercih edilen en kaliteli işlemde bile teknolojik ekipmanlarda ki yetersizlik tuvalet tıkanıklığı açma gibi zor ve uğraştırıcı çok daha zor bir hale getirebilir. Gider borularında oluşan sorunların giderilme işlemi yapılırken belki de kanaldan kaynaklanan bir sorunun da varlığını bulmak imkansız olduğu için geçiştirilip aslında kalıcı çözümler yerine geçici işlemler uygulanıp sürekli tıkanma gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalmış oluyordunuz.

Tuvalet tıkanıklığı açma, tuvalet giderine atılan kağıt, bez, metal, plastik gibi yabancı maddelerin genel temizlenme işidir. Tuvalet tıkanıklığı evlerimizde, iş yerlerimizde, bazı resmi ve özel kurumlarda sıkça karşılaştığımız problemlerden biridir. Bizi ve çevremizdeki insanları son derece rahatsız eden bu sorun, tesisat bozukluklarının başlıcalarından biridir. Gün geçtikçe çoğalan tortulanma ile tıkanıklık da kendini gösterir. Oluşan sızıntı sonucu hijyen ortamı kaybolur ve son derece sağlıksız bir hal alır. Tuvalet tıkanıklıkları her ne kadar kendiliğinden oluşuyor gibi görünse de bunda birçok faktör rol oynamaktadır.

Tuvalet Tıkanınca Ne Yapılmalı

Özellikle kullanıcı hataları bunların başını çekmektedir. Atılan tuvalet kağıtları kullanıcı hatalarının başında gelmektedir. Son günlerde tuvalet kağıdı sektöründeki gelişmeler sebebiyle bir takım farklılıklar meydana gelmektedir. Yeni üretilen tuvalet kağıtlarında daha yumuşak ve daha kalın hale getirilen tuvalet kağıtları daha fazla tıkanmalara sebep olmaktadır.

Eski zamanda bu kadar sorun yaşatmayan ve probleme sebep olmayan tuvalet kağıtları, kimyasının değişmesi sebebiyle en büyük etkenlerden biri haline gelmiştir. Tuvalet açma yöntemleri olarak kimyasal ürünlere çok sık başvurulmaktadır. Kısa vadede çok pratik ve işe yarar gibi görünseler de ileride çok sayıda olumsuz sonuca sebep olabilir. Birçok insan bu kimyasal tuvalet açıcıların gidere verdiği zararı bilmeden hunharca bu ürünleri kullanmaktadır.

Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Açma

tuvalet-tikanikligi-acmaBu tür kimyasal içerikli tuvalet gider temizleyiciler birikmiş olan tortuları aşındırarak giderin genişlemesini sağlamakta, fakat ileride bu maddeler gider borusunun erimesine sebep olabilmektedir. İleride bunun sonucu olarak da tuvalet giderinden sızan sular sebebiyle kötü kokular oluşabilmekte ve mekana yayılabilmektedir. Tuvalet tıkanıklığı sebebi ile ortaya çıkabilecek sorunlardan biri olan kirli sular çevrede olumsuz sonuçlara sebep olabilmektedir. Kirli suların dışarı sızması ile istenilmeyen kötü kokular açığa çıkabilmektedir. Bu koku hem çevreyi rahatsız edebilmekte hem de sızan su sebebiyle birtakım bakteri ve mikropların açığa çıkmasına neden olabilmektedir. Sağlık açısından son derece zararlı olabilecek bu canlıların önlenmesi için şahsi girişimlerde bulunulmamalıdır. Son zamanlarda gelişen tıkanıklık açmadaki yenilikler sayesinde kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma işlemi daha modern yöntemle daha kısa sürede ve daha kolay gerçekleşmektedir. Bu modern yöntemler birtakım gereklilikleri ortadan kaldırdığı için maliyeti de aşağıya çekmektedir. Diğer tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinde de sıkça başvurulan bir yöntem haline gelen kamera ve işitme aletleri ile giderdeki tıkanıklık problemini çözmek son derece kolay bir yol aldı.

Kırmadan Tuvalet Tıkanıklığı Açma

tuvalet-tikanikligi-acmaAyrıca eskiden olduğu gibi yerdeki fayans ve beton tabakanın kırılmadan tıkanıklık probleminin halledilmesi bu işlemi oldukça basite indirgemiş oldu. Yabancı ülkelerden ihraç edilen modern aletler ile robotla tuvalet tıkanıklığı açma işinde oldukça başarılı adımlar kat edildi. Tıkanmış tuvalet açma tespitinde yararlanılan kameralar aracılığıyla sorunun oluştuğu bölge tam olarak tespit edilmekte ve çalışanlar o bölge üzerinde yoğunlaştırılmaktadır. Bu sayede problemin kaynağı odaklı çalışma gerçekleştiğinden problem en kısa sürede ortadan kaldırılmaktadır. Tıkalı tuvalet açma girişimine birey kendi başına kalkıştığı takdirde öncekinden çok daha zorlu problemler oraya çıkabilmekte ve bunun giderilmesi de eskisine oranla çok daha güçleştirebilmektedir. Sonuç olarak tıkanıklık açma hususunda evde kendi başına kimyasal açma ürünleriyle gideri açılan tuvaletler uzun süreli etki yaratmadığı gibi uzun vadede birçok olumsuz sonucu da beraberine getirdiğinden bu işlem tercih edilmemelidir.

Bunun yerine profesyonel yetkililer tarafından gider açma işlemi gerçekleştirilmeli ve modern görüntü cihazları, ses cihazları ve gider açma aletlerinin de yardımı ile sorun uzmanca halledilmelidir. Bu şekilde hem tıkanıklığı açma maliyeti hem de çevreye verilebilecek hasar oranı büyük miktarda azalacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ