İstanbul Avrupa
0(212) 461 70 96
İstanbul Anadolu
0(216) 388 07 08
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp
0(533) 353 09 09

Tıkalı Pimaş Nasıl Açılır? 3 Şubat 2015

Tıkalı Pimaş Nasıl Açılır?

tikali-pimas-nasil-acilirPimaş tıkanıklıkları artık o kadar üzgün düşünmelere sebep olan tıkanıklık olmaktan çıkmaktadır. O hep sorduğunuz ve cevapsız kalan soru tıkalı pimaş nasıl açılır artık bir cevap sunan şirketler bulunmaktadır. Pimaş pis su giderlerinde kullanılan ve bu suyun lavabo, küvet, banyo ve diğer alanlarda bu gider suyunu kanalizasyona göndermek ortamdan uzaklaştırılmasını sağlayan borulara verilen genel isimdir. Pimaş aslında yanlış kullanılan bir isimlendirmedir. Bu bizim kullandığımız ürünleri ilk tanıtan firmalarla anmamızdır. Pimaş bu boruların üretimini sağlayan büyük bir firmadır. Bu borular bir süre sonra tesisatçılar tarafından bu şekilde adlandırılmıştır. Bu boruları sektöründe üreten öncü firmadır. Bu borular çatılarda ve balkonlarda su tahliyesi amacıyla da kullanılmaktadır. Bu boruların yapılmasının sağlandığı en yaygın kullanılan madde ise PVC dır. Pim aş boruları PVC maddesinden yapılmaktadır. Bu çatı ve balkonlarda kullanılan pimaşlar yapraklar ve diğer rüzgârla taşınan toz ve parçacıklar yardımıyla tıkanmalar olmaktadır. pimaş boruları diğer pis gider suyu tahliyesinde de kullanılmaktadır. Bu kullanılan alanlarda tıkanmaya bağlı sorunlar görülmektedir. pimaş boruları ne kadar kaliteli olursa olsun zamanında ve yeterli bakım yapılmadıysa tıkanma olayının başınıza gelmesi kaçınılamaz bir durumdur. Pimaş borularına servisler yardımıyla bakımlar yapılarak tıkanma olayları engellenmektedir. Bu kontroller mutlaka yapılmalıdır. Pimaş borularında tıkanıklık olduğunu ise yavaş akan gider suyunun birikmesinden ve ortamda oluşan kokudan anlayabiliriz.

Tıkalı Pimaş Açma Yöntemleri

tikali-pimas-nasil-acilirPimaş tıkanıklıkları iki şekilde giderilmektedir. Günümüz koşullarına göre bu tıkalı pimaş nasıl açılır sorusuna verilecek bir profesyonel ve uzman cevap bir de amatör ve uğraştırıcı cevap bulunmaktadır. Tıkalı olan pimaş borularıyla her ev sahibi gibi bunun öncesinde pratik yöntemlerle tıkanıklık giderme uygulamaları uygulanır. Bunlar tıkanıklığın bulunduğu alana pompa kullanarak müdahale etme belli bir vakumlama yapmaktır. Bir başka yöntem ise bu tıkalı alanlara açıcı kimyasallardan dökmektir. Bu kimyasallar lavabo aç kimyasalları ve bazı düşük yoğunlukta olan asitler olabilir. Bu asitlerin pimaşlara zarar vererek sorunu fazla kökünden çözme işlemi görülebilir. Bir başka yöntem ise bu alanlara ince tel ve bu telin ucunun kıvrımlı olarak sokulması sağlanarak tıkanıklığa neden olan maddenin çekip çıkarılmak istenmesidir. Bu işlemin başarıya ulaşma olanı tahmin edildiği üzere oldukça düşüktür. Bunu gibi uygulana bir başka işlem ise sıcak suyu tıkalı gidere dökmektir. Bu işlem bilinçsizce yapılırsa sıcak suyla gaz çıkışı olabilir ve buz gaz sağlık açısından zararlıdır ve soluma işlemi yapılmamalıdır. Bunun yanında tesisat ustalarımızın yaptığı ve onlara göre mükemmel olan tıkalı pimaş nasıl açılır sorusu cevabı ise oldukça maliyetli ve zaman alıcı dezavantajlara sahiptir. Bu ustalar belli saatler çerçevesinde teknolojik cihazları olmadan çalışırlar. Bu nedenle tıkalı olan pimaşı bulma işlemleri oldukça can sıkıcıdır. Bu işlem tıkanıklığın görüldüğü alanda ise kırma işlemi yapılarak tıkalı pimaş bulunur. Daha sonra ise bu tıkalı pimaş sökülerek tıkanıklık giderilir. Bu işlem sonucunda bir de tadilat yapılması gerekmektedir. Bu işlemin tercih edilip zaman ve para kaybedilmemelidir.

Tıkalı pimaş nasıl açılır sorusuna profesyonelce yanıt veren servislerde bulunmaktadır. Günümüzde bu teknolojiye sahipken bu servislerden hizmet almayı reddetmek anlaşılabilir bir durum değildir. Bu servisler işinde uzman çalışanların bu konuda aldıkları eğitimler sonucunda donanım kazandırılarak ve bu ekipler teknolojik cihazlarla da tamamlanarak hizmet yüksek kalitede verilmektedir. Bu şekilde teknolojik cihazlardan birisi olan tıkanıklık tespitini görüntülü bir şekilde sağlayan bir cihazla tespit yapılmaktadır. Daha sonra ise tıkanıklık giderme işleminin ikinci bölümüne geçilmektedir bunun sonucunda ise tıkanıklık giderici diğer cihaz kullanılarak sorun mükemmel bir çözümle sonuçlanmaktadır. Bu işlem oldukça uygun fiyata ve kısa sürede tamamlanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ