İstanbul Avrupa
0(212) 461 70 96
İstanbul Anadolu
0(216) 388 07 08
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp
0(533) 353 09 09

Tıkalı Gider Açma 7 Nisan 2016

Tıkalı Gider Açma

Banyolarda, küvetlerin pis su boşaltımı için, tuvalet ve banyolardaki el yıkama lavabolarında, klozet ve tuvaletlerde atıklar için gider boruları yer almaktadır. Bu gider boruları ile tüm atıklar ve pis su açılan logarlara ve kanalizasyonlara gitmektedir. Bu sırada oluşan tıkanıklık nedeniyle borularda atıklar taşınamıyor. Bu da suların gitmesine engel oluyor. Logar ya da kanalizasyona gidemeyen sular bazen geri taşabiliyor. Bu durumda evde ya da iş yerlerinde hasarlar ve sağlıksız durumlar meydana gelebiliyor. Tıkanıklıkların ve taşmaların temizlenmesi için deneyimli ekipler çalıştığında daha büyük sorunlar engellenmektedir. Meba tesisat firmamız deneyimli ekip ve son model cihazları kullanarak tıkalı giderleri açmaktadır. Bunun için 7 gün 24 saat hizmet vermekte olan firmamızdan destek alabilirsiniz.

Tıkalı Gider Açma.3

Tuvalet ve Banyo Gideri Neden Tıkanır?

Tuvaletlerde giderlerde tıkanma genelde giderin uygun kullanılmaması nedeniyle gerçekleşiyor. Özellikle halka açık tuvaletlerde ıslak mendil, bebek bezi, kadın pedi, tuvalet kâğıdı, çeşitli bezler ve taş gibi uygunsuz maddelerin tuvalet deliğine atılması nedeniyle tıkanıklık gelişiyor. Uygun temizlik yapılmadığında da tuvalet giderlerinde tıkanma olabiliyor. Bu durumda tıkalı gider açma işleminin yapılması ile sorun çözülüyor. Firmamız uygun araçlar kullanarak tuvalet giderini tıkayan durumları bularak buna yönelik çözüm yapmaktadır. Kameralı ve bilgisayarlı sistemler ile tıkanıklık geçici olarak açılmamakta tamamen temizlenerek açılmaktadır. Firmamız banyo gideri için de uygun şekilde açma ve temizleme işlemi gerçekleştirmektedir. Banyo giderleri genelde saç, kıl, sabun artığı ve kireçlenme nedeniyle tıkanmaktadır.

Mutfak Giderinin Tıkanması Nasıl Anlaşılmaktadır?Tıkalı Gider Açma

Mutfak giderleri kadınların en çok sorun yaşadığı giderlerdir. Mecburen yemek artıklarının döküldüğü ve bulaşık yıkama sırasında gidere giden yiyecek artıkları nedeniyle giderler sık sık tıkanmaktadır. Yağ artıklarının da tıkaması ile bulaşık suları artık gitmez ve mutfak lavabosunda birikir. İşte bu durum mutfak giderinin tıkandığının en büyük göstergesidir. Burada bir başka belirti ise suyun çok geç gitmesi, mutlaka pompalama sonrasında suyun tamamının boşalmasıdır. Mutfak giderinin tıkandığının bir başka göstergesi ise kötü kokudur. Mutfak lavabosundan gelen kötü koku tıkanıklık nedeniyle pis su biriktiğini göstergesidir. Uzun süre boruda bekleyen pis su koku yapmaktadır. Tıkalı gider açma için kendi kendinizi pompalama yapabilir ya da kimyasallar kullanabilirsiniz. Fakat bu sadece geçici bir çözümdür. Tıkanıklığı maskeler. Sonrasında tamamen tıkanıklık gerçekleştiğinde lavabonuz taşabilmektedir. Bu da sizin için daha büyük ve masraflı sorunlara yol açacaktır. Buna engel olmak için kendi kendinize pompa ile açmak yerine firmamızı arayarak gider açma hizmeti alabilirsiniz.

Giderlerin Tıkanıklığını Açmak İçin Hangi Yöntemler Kullanılır?

Gider tıkanıklığını açmak için tıkanıklığın bulunduğu yere göre yöntemler uygulanabilmektedir. Burada en önemli olan şey tıkanıklığın doğru tespit edilmesidir. Tıkanıklığı açmak için öncelikle giderleri tıkanan kısmını tespit etmek gerekiyor. Meba tesisat firması olarak kameralı ve bilgisayarlı sistemler kullanarak tıkanıklıkları kısa sürede açıyoruz. Banyo gideri, tuvalet gideri, klozet ve mutfak lavabosu gideri, tuvalet el yıkama lavabosu ve banyo el yıkama lavabosu giderlerine ayrı ayrı büyüklülüklerde kameralar kullanarak bilgisayar üzerinden tespit yapıyor ve tıkanıklığın tam noktasına gereksiz işlemler yapmadan ulaşıyoruz. Tıkalı gider açma işleminde bir sonraki basamak tıkanıklığı temizleme işlemi oluyor.

Taşan Tuvaletin Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Gider tıkanıklığında en büyük problem tuvalet giderlerinde oluşan tıkanıktır. Burada tuvalette meydana gelen büyük tıkanıklıklarda genelde taşmalar meydana gelmektedir. Bu taşmalarda ise tuvaletin temizlenmesi çok zor olmaktadır. Tuvaletlerde oluşan tıkanıklıklarda eğer taşma olmuşsa önce bu kirin temizlenmesi gerekir. Bunun için vakum kullanılır. Vakumla taşan pis ve atıklar temizlendikten sonra sıra tıkanıklığı tespit etmeye gelmektedir. Burada tespit işlemini gerçekleştirdikten sonra tıkalı gider açma işleminde tuvalet giderine uygun makineler kullanılmaktadır. Burada tıkanıklığı tamamen temizleyerek ortadan kaldıran firmamız gider borularına zarar veren işlemlerden kaçınmakta ve son teknoloji cihazlar ile çalışmaktayız.

Giderlerde Oluşan Tıkanıklık Giderilmezse Hangi Sorunlar Görülür?

Giderlerde oluşan tıkanıklıkları önlemek amacıyla tuvalet ve diğer tıkanıklıklarda küçük tıkanıklıklar başta yaşanmaktadır. Daha sonra bu tıkanıklıklar önemsenmediğinde taşmalara kadar gitmektedir. Tıkanıklıklar giderilmediğinde evde daha büyük zarara yol açacak sorunlar görülmektedir. Bu da sizin başınıza daha büyük sıkıntıya neden olacaktır. Firmamız henüz tıkanıklığın başında yaşadığınız kötü koku ve suyun birikmesi, yavaş gitmesi gibi sorunlarda tıkalı gider açma ve temizleme hizmeti vermektedir.

Giderlerin Tıkanmaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Giderlerin tıkanmaması için uygun kullanılması gerekmektedir. Küçük tıkanıklıklar olduğunda düzenli aralıklar ile tıkalı gider açma işlemi yaptırılmalıdır. Firmamızdan temizleme ve tıkanıklığı tespit etme için hizmet isteyebilirsiniz. Tıkalı giderler ile karşılaşmamak için banyo ve lavabo giderinde saçları lavaboya gitmeden temizlemeniz gerekiyor. Mutfak için ise yağ artıklarını lavaboya dökmemeniz gerekiyor. Burada önemli olan mutfakta süzgeç kullanımı olabilir. Tuvalet giderine ise hiçbir atığın atılmaması gerekiyor. Meba tesisat olarak sürekli olarak lavabo ve gider tıkanıklığı hizmeti vermekteyiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ