İstanbul Avrupa
0(212) 461 70 96
İstanbul Anadolu
0(216) 388 07 08
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp
0(533) 353 09 09

Su Kaçağı Bulma 2 Ağustos 2013

Su Kaçağı Bulma

su-kacagi-bulmaSu kaçağı bulma işlemi teknolojinin bize sunduğu en büyük hizmetlerden biridir. Çağımızda gelişen teknolojiyle birlikte artık eski yöntemlerin hepsine bir son veren tesisatçı firmalar sayesinde derin kırıklar parçalanmalar oluşmasına gerek kalmadan en kalıcı yöntemlerle cihazla kırmadan su kaçağı bulma sayesinde su kaçaklarını bulunmaktayız. Su tesisatlarında döşenen borular aslında kalıcılığı sağlayarak kaçak oluşumunu engellemektedir. Tesisat döşenirken kullanılan boruların tam oturtulmaması, yanlış döşenmesi veya tesisatın eskimesi gibi sorunlar su kaçaklarına neden olmaktadır. Su kaçağının en çok yanılttığı bölgelerden biri de suyun biriktiği bölgede olduğunu düşünerek sadece o bölgede işlem yapmaktır. Fakat asıl sorun gider hatlarında oluşmaktadır ve bu da dışa vurmaktadır. Bunu engellemenin tek yolu ise cihazlar su kaçağı bulma işlemi yapan bir tesisatçı firmadan yardım almaktır. Kullanılan cihazlar ile gider borularına girilerek uzun bir süre boyunca uygulanan yüksek basınçlar sayesinde damlamanın veya kaçağın oluştuğu bölge en kısa sürede sıfır hasarsız tespit edilmektedir. Tespit edildikten sonra kaçağın oluştuğu bölgeye ulaşılarak kurtarılarak bir boru varsa kaynak işlemi uygulanmaktadır. Fakat gider borusunda çok ciddi hasar varsa boru değişimi gibi farklı yöntemler uygulanmaktadır.

Noktasal Su Kaçağı Bulma

su-kacagi-bulmaBu işlemler sonucunda hiçbir şekilde kırma yada parçalama işlemi uygulanmadan en kalıcı yöntemler uygulanarak her konuda orijinal parçalar kullanılmaktadır. Artık cihazla kırmadan su kaçağını bulmak işleminden yararlanmak sandığınızdan daha ucuz ve numaralarımızı çevirerek bizlerle irtibata geçmek kadar kolay. İnternette dolaşırken çeşitli resimlerde üzerilerinde doktor önlüğüne benzemeyen tulumlar giyen ancak stateskopa benzeyen aletlerle duvarları dinleyen insan resimleriyle bu ara sık karşılaşıyor olabilirsiniz.Bu durum sizi çok şaşırtmasın, herhangi bir reklam amacı da bulunmamaktadır. Öncelikle belirtelim o resimlerde ki ustalar tıp doktoru değiller; ancak evinizin su tesisatının ya da duvarlarınızın doktorları onlar. Teknoloji öyle bir hızla gelişiyor ki yakalayabilmek ne mümkün. Gelişen bu teknolojiden tabi ki her alanın olduğu gibi sıhhi tesisat kulvarında çalışanlar ve bu alanda ki ekipmanlarda nasibini alıyor. Hatta tesisat alanının da ki bu gelişmeler teknolojiyle direkt olarak göbek bağıyla bağlı.Son dönemlerde bu kulvarda da müthiş gelişmeler yaşanıyor. Ucu kameralı küçük robotlar, detektörler, termal ısı ölçerler adeta bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibiler. Ancak bu sözünü ettiğimiz bütün ekipmanlar günümüzde profesyonel çalışan tüm tesisat ustalarının vazgeçilmezi olmuş durumdadır. Tıkanıklıkları giderme, tıkanıklık açma, su kaçağı bulma gibi tüm önemli tesisat problemlerinde en sık kullanılan ekipmanlar haline gelmiş durumdalar.

Kamera ile Su Kaçağı Bulma

su-kacagi-bulmaBu ekipmanları biraz açıklayacak ve kısaca çalışma prensiplerinden bahsedecek olursak kameralı robotlar olası bir tıkanıklığın ya da sızıntının tespiti için çok hayati bir konumdalar. Kameralar sayesinde tıkanıklığın ya da sızıntının neden kaynaklandığı, tam olarak hangi bölgede olduğu öğrenilmektedir. Bu durumda tesisat ustalarının işini oldukça kolaylaştırmaktadır.Tıkanıklığın ya da kaçağın hangi problemden kaynaklandığı bulunarak aynı problemin tekrar yaşanmaması için de gerekli olan önlemler alınmaktadır. Hem tamirin çözümü çok hızlanmakta hem de tamirin neye sebep olduğu bilinerek başka operasyonlara girişilmeden maddi külfet olarak da problemi yaşayan kullanıcılara yarar sağlamaktadır. Bu robotlar kablolu ve kablosuz olmak üzere iki çeşittir, kablosuz makinelerde makinenin ucundaki kameranın görüntülediği görüntüleri bluetooth yoluyla robotun kumanda ekranına vermektedir. Böylece tesisat ustası kendi gözleriyle göremeyeceği ya da görebilmek için pek çok kırma işlemi yapması gereken yerleri kameralar sayesinde izleyebilmekte ve kesin çözümler üretebilmektedir. Kablolu robotlar ise bir önceki teknolojiyle yapılmış, kablolar aracılığıyla görüntü verilerini görüntüleme ekranına vermektedir. Hala pek çok tesisat servisi tarafından kullanılmaktadır.Özellikle su kaçağı bulma çok sık kullanılan malzemelerdendir.

Su Kaçağı Bulma Firması

Detektörler ise sızıntının ya da su kaçaklarının nerede yaşandığını anlamak açısından kullanılan bir başka ekipmandır. Manyetik dalgalar gönderen bu aletler sızıntıların nerede yaşandığını ilettiği veriler sayesinde sağlamaktadır. Gönderilen bu manyetik dalgalar her madde de farklı bir dirençle karşılaşmakta, göstermiş olduğu bu direnç katsayıları da tıkanıklığın ya da sızıntının hangi nedenden kaynaklandığını anlamakta yardımcı olmaktadır. Tesisat servisleri açısından kullanışlı bir ekipman donanımıdır. Termal ısı ölçer aletler ise tam anlamıyla teknolojinin tesisatçılara sunduğu büyük bir kolaylıktır. Bu ürünler sayesinde yakın geçmişe kadar büyük problemler yaratan su kaçağı bulma çalışmaları büyük aşama kaydetmiştir. Ayrıca eski usul çalışma yöntemleri ve pratikleri de değişikliğe uğramıştır. Çalışma prensibini anlatacak olursak maddelerin katı sıvı ve gaz halleri bulundukları çevreye farklı ısı ve enerji yayarlar. Yaydıkları bu ısılar aletler tarafından takip edilerek sızıntıların ve su kaçakların yeri belirlenir. Su kaçağı bulma ücreti olarak yüksek bedelli ürünler olsalar da uzun vade de sağladıkları kazançlarla profesyonel tesisat ustalarının vazgeçilmez ekipmanları haline gelmiştir. Teknoloji elde ettiği kazanımlarla her türlü alanı etkilemektedir. Bazı alanlar bu gelişmelerden çok etkilenirken bazı alanlar dolaylı olarak etkilenmektedir. Teknolojinin oldukça müdahil bir alan olduğu tesisat konusunda da oldukça geniş bir etkiden söz etmek mümkündür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ