İstanbul Avrupa
0(212) 461 70 96
İstanbul Anadolu
0(216) 388 07 08
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp
0(533) 353 09 09

Kimyasalla Petek Temizliği 19 Kasım 2015

Petek Temizliği

Petek Temizliği

Petek Temizliği

On yıl öncesine kadar yaygın olarak kullanılan sobanın yerini, günümüzde artık teknolojinin gelişmesi ve artan yaşam standartlarıyla birlikte kombi ve petekler almıştır. Kullanışlı ve kolay olması, petek kullanımını her geçen gün biraz daha yaygınlaştırırken petek temizleme durumunu da beraberinde getirmiştir. Düzenli petek temizliği yüksek verim alınması ve gereksiz yere kabaran faturaların önüne geçilebilmesi açısından oldukça fazla önem taşımaktadır.

Uzun süre kullanılan kalorifer peteklerinde kireçlenme ve tortulanma oluşur. Bu durum kalorifer tesisatı içerisinde dolaşan sıcak suyun peteklerin kenarlarına tam olarak temas edememesine neden olur. Dolayısıyla sürekli arttırılan ısı derecenin sonucu olarak da yüksek faturalarla karşılaşılır.

Birçok kişi petek temizliğini gereksiz bulmaktadır. Ancak gerekli olan petek temizliği yaptırılmadığı taktirde petekler yakılan yakıtla orantılı verimde ısı sağlamayacaktır. Kapalı devre sistemi ile çalışan kalorifer tesisatlarında sıcak suyun erişemediği bölgelerde ısınma sağlanmayacağından dolayı yakılan yakıt boş yere harcanmış olacaktır. Bu durumun önüne geçebilmek için mutlaka düzenli aralıklarla petek temizliği yaptırılmalıdır.

Petek temizliği, kalorifer tesisatı ve petek kanallarının kimyasal ürün ve bu iş için özel üretilmiş cihazlarla tesisatın sökülmesine gerek kalmadan yapılan pratik bir işlemdir. Bir iki saat içinde gerçekleştirilen bu işlem sayesinde yüksek verim ve düşük faturalarla bütün bir kış geçirilebilmektedir. Kısacası tasarruf edebilmek için düzenli olarak petek temizleme işlemi yaptırılmalıdır.

Petek temizliği en az iki yılda bir, bu iş için özel olarak eğitilmiş uzman ekipler tarafından özel kimyasal kullanılarak yapılmalıdır. Küçük bir maliyetten kaçınmak için bu işi kendi imkanlarınızla yapmaya kalkıştığınızda çok daha fazla maliyette hasar oluşturabileceğini unutmayın.

Peki petekler nasıl temizlenir?

Petek Nasıl Temizlenir?

Radyatör temizleme firmaları birçok petek temizleme yöntemi kullanmaktadır. Ancak birçok firma tam olarak bir temizleme yapmadan peteklerin içine koruma sıvısı koyarak işlemi gerçekleştirmiş olduklarını iddia ederler. Bu durum peteklerin çok kısa bir süre içerisinde tekrar eski haline dönerek ısıdan tam olarak verim alınamamasına neden olmaktadır.

Biz Meba Tesisat olarak tam müşteri memnuniyeti esasına dayanarak petek temizleme işlemlerini temiz ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Firmamız kireç ve tortulanma için özel olarak üretilmiş kimyasal ürün ve modern cihazlarla petek temizliğini tam olarak gerçekleştirmektedir. Yurt dışından özel olarak getirttirilmiş olan son teknoloji cihazlarımızla, evinizde kırma veya dökme yapmadan, etrafta ekstradan bir pislik oluşturmadan radyatör temizleme işlemini yapıyoruz.

Firmamız her işlemden sonra size garanti vermektedir. Profesyonel ekiplerimizin gerçekleştirdiği petek temizliği işlemi, sonrasında sizi hiçbir sıkıntıya sokmayarak rahat bir kış geçirmenizi sağlayacaktır. Firmamız size verdiği garanti sözü kapsamında meydana gelecek olan herhangi bir sorunu ücretsiz olarak hallederek size kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Peki, kalorifer petekleri nasıl temizlenir?

petek-temizlik-tesisat-yikamaPetek Temizliği Nasıl Yapılır?

Son teknoloji ile üretilmiş olan modern cihazlarımız aracılığıyla özel olarak hazırlanmış solüsyonlarımızı petek içine püskürtüyoruz. Petek içinde oluşmuş kireç ve tortulanmayı özel basınçlı cihazlarımızla çözüyor ve petek temizliğini en kaliteli şekilde gerçekleştiriyoruz. Uzman ekiplerimiz tarafından tespit edilen sorunlu noktalara daha fazla özen göstererek radyatör temizleme işleminde kalıcılığı en üst düzeye çıkartıyoruz.

Aslında kalorifer petekleri nasıl temizlenir, sorusuna çok ayrıntılı cevap verememekteyiz. Genel adımlar yukarıda belirttiğimiz şekilde gerçekleşmektedir ancak uzman ekiplerimiz bu işi daha detaylı ve temiz bir şekilde yapmaktadır.

Kalorifer petekleri nasıl temizlenir sorusu aslında bizi bu konuyla ilgili başka bir soruya daha yöneltmekte. Petek temizleme ilaçları ve fiyatları. Sektörde kullanılan ilaç ve kimyasalların kalitesi ve fiyat aralığı nedir?

Petek Temizleme İlaç Fiyatları

Piyasada birçok petek temizleme kimyasalları bulunmaktadır. Kullanılan çok sayıdaki kimyasal ise düşük kalite olduğundan ya istenilen sonuç elde edilememekte yada kalorifer tesisatına ciddi zararlar vermektedir.

Petek temizliğinde kullanılacak olan kimyasallar hem sağlık hem de tasarruf açısından kaliteli seçilmeli veya yüksek kalitede ürünleri kullanan firmalar tercih edilmelidir. Piyasada ki kimyasallar kalite ve miktarına göre değişiklik gösteriyor olsa da genel olarak 20 litrelik bir şişedeki kimyasal ürün 150 ile 400 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Sadece kimyasal fiyatlarına bakalarak bile petek temizliğinde profesyonel firmalarla çalışılması gerektiği sonucuna varılabilmektedir. Uzman kadrosu ve kaliteli ürünleri ile firmamız bu zor ve teşkaleli işi sizin için düşük maliyetlerle yapmaktadır. Kendi imkanlarınız ile yapmaya çalıştığınız petek temizleme işlemlerinde hem maddi hem de manevi olarak büyük zararlara uğrayabileceğinizi lütfen aklınızdan çıkarmayınız.

Düzenli olarak yaptırılan petek temizliğinin yanında kullanılan petek sıvıları da tasarruf ve yüksek verimlilik için oldukça önemlidir. Peki petek sıvısı nedir, ne işe yarar?

Petek Sıvısı

Petek sıvıları; bireysel kullanım kombi kaloriferlerde, özel demir ve alüminyum gibi özel karışım metallerden oluşan sistemlerde ve benzeri birçok soğuk ve sıcak su sistemlerin kullanılabilmektedir. Birçok avantajı olan bu petek sıvılarının yararları şu şekilde sıralanabilir:

 • Yeni tesisatlar da su ve kireç kalıntılarının oluşmasını engelleyerek uzun süreli yüksek verimde kullanım sağlar.
 • Eski tesisatlar da su ve kireç kalıntılarını tesisat parçalarına zarar vermeden temizler.
 • Yakıt ekonomisi sağlayarak tasarruf yapılmasına olanak sağlar.
 • Çalışan tesisatların ömrünü uzatarak uzun süreli kullanım sağlar.
 • Isı iletim katsayısını yüksek tutarak tesisatın soğumasının önüne geçer. Geniş vadede tasarruf sağlar.

Bir petek sıvısının ömrü yaklaşık olarak iki yıldır. Yaptırılan petek temizliği sırasında değiştirilmesinde yarar vardır. İki yılda bir yaptırılan bu işlem sizin uzun vadede tasarruf etmenize ve cebinizden fazla para çıkmamasını sağlayacaktır.

Petek Yıkama Makinası

Petek yıkama makinası ile, petek temizliği işlemleri hiçbir peteği yerinden sökmeden yapılabilmektedir. Son teknoloji ile üretilmiş olan petek yıkama makinaları ile petek temizliğindeki başarı en üst seviyelere çıkarken aynı zamanda kullanım kolaylığı da sağlıyor.

Petek temizleme de kullanılan makinalar işlemin kalıcılığı ve başarısı açısın oldukça büyük önem arz ediyor. Petek temizliği işlemlerinde yıllanmış ve eskimeye yüz tutmuş makinaların kullanımı tesisat temizliğinin tam olarak yapılamamasına neden olmaktadır.

Piyasadaki birçok firma makina seçimine çok fazla özen göstermezken, biz Meba Tesisat olarak yüksek kaliteli cihazlarımızla yaptığımız petek temizliği işlemlerinin ardından yüzde yüz müşteri memnuniyeti garantisi veriyoruz.

Neden Meba Tesisat?

 • Petek temizliğinde piyasadaki birçok firmanın aksine uygun fiyata kaliteli hizmet vermesi,
 • Yüzde yüz müşteri memnuniyeti ilkesine dayalı çalışması,
 • Özel eğitimlerden geçmiş uzman çalışan kadrosu ve son teknoloji ile üretilmiş modern cihazlarla birlikte çalışması,
 • En kaliteli kimyasalları ve özel hazırlanmış solüsyonları kullanıyor olması,
 • Petek temizliği işlemi tamamlandıktan sonra bile müşteriye garanti veriyor olması,
 • İstemeden oluşan herhangi bir problemin firma tarafından ücretsiz olarak gideriliyor olması gibi bir çok madde “Neden Meba Tesisat?” sorusu için bir cevap niteliği taşımaktadır.

Firmamız İstanbul’n Avrupa ve asya yakası ile Bursa da faaliyet göstermektedir. Her türlü hizmet için kredi kartı kullanımı kolaylığı sağlanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ