İstanbul Avrupa
0(212) 461 70 96
İstanbul Anadolu
0(216) 388 07 08
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp
0(533) 353 09 09

Lavabo Tıkanması 20 Ağustos 2013

Lavabo Tıkanması Nasıl Açılır?

lavabo-tikanmasiLavabo tıkanması gibi sorunların ev ortamında olduğu kadar otel, okul yada cafe gibi toplu kullanım alanlarında da sık kullanımdan dolayı çoğu kez ortaya çıkan sorunlardır. Gün içerisinde aynı anda birçok kişi tarafından kullanılan gider boruları tabi ki atılan yabancı maddelerle de sürekli darbe alarak yavaş yavaş eski dayanıklılığını kaybederek incelmeye yada yer yer paslaşmadan dolayı dökülmelerin oluşması gibi problemler oluşmaktadır. Bunu engellemek ve eskisi gibi sağlam bir gider hattına sahip olmanın en doğru olu firmaların lavabo tıkanması durumların da kullanmış olduğu lavabo açıcı robotlardan geçmektedir. Lavabo da bir tıkanma gibi durumla karşılaştığınız da bizlere ulaştığınızda aynı gün içerisinde hemen müdahale eden ekipmanlarımızla ev yada iş yerlerinize gelerek onarım işlemlerine başlanmaktadır. Hiçbir bölgede kırma gibi işlemlere yer verilmeden gider noktasından içeri gönderilen küçük kameralar ile hattın her noktasında yapılan görüntüleme işlemi sayesinde tıkanmaya neden olan bölge ve neyin tıkanıklığa sebebiyet verdiği tespit edilerek en kısa sürede tespit edilerek lavabo tıkanması gibi durumlar giderilmeye çalışılmaktadır. Yapılan her işlem de dikkatle ve titizlikle sorunun giderilmesi hesaplanarak hiçbir hata payına yer verilmemektedir. Lavabo tıkanması gibi önemli derece de sorunlara neden olarak kullanımı engelleyen sorunlar için en doğru adresi arıyorsanız şu anda en doğru yerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Her durumda en zorlu tıkanma sorunlarınız da bile en doğru işlemlerin sunularak yapılan hizmetlerimiz sayesinde artık eski yöntemlerin getirmiş olduğu zorluklara katlanmak zorunda değilsiniz.

Lavabo Tıkanmasına Çözüm

lavabo-tikanmasiBütün sistemlerde olduğu gibi akım sağlanan lavabolarda da tıkanma görülür. Bu tıkanmalar lavaboların kullanılan yerler olmasından kaynaklı durumlardır. Tıkanmalara sebep olan birçok olay ve neden olan madde vardır. Bu tıkanmalar kullanım kaynaklı da olabilir tesisattın yanlış kurulma olayıyla da ilgili olabilir. Tıkanmalar sırasında gider suyunun geri tepmesi ve bu gider suyunun yavaş akması sonucunda olur. Bu olaylar lavabolarda tıkanıklık olduğunun bir belirtisidir. Bu tıkanıklığın önüne geçilmesi yıllık belirli periyotlarla bakımlarının yapılması ile en aza indirgenebilir. Bu nedenle bu bakım işlemleri sırasında yağılan en basit işlem ise basınçlı su göndererek ilerde olabilecek büyük bir tıkanıklığa neden olabilecek yapıların basınçla itilerek yok olmasıdır. Bu işlem düzenli olarak yapılırsa tıkanmalar en aza inecektir. Evinizde ve iş yerinizde tıkanmalara bağlı zararlar ve işlerinizde aksaklıklar olmayacaktır. Diğer bir seçeneğinizde bu tıkanma işlemlerini başarıyla yapabilecek işinde eğitimli ekiplerin verdiği hizmetlerden yararlanmaktır. Bu hizmetler tamamen soruna çözüm odaklıdır. Bu hizmetleri veren kurumlar oldukça saygın ve vizyonlarıyla dikkat çeken kuruluşlardır. Bu kuruluşlar lavabo tıkanıklıklarını hızlı bir şekilde uygun ücretler alınarak verilmektedir. Bu şekilde müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren ve en az zararla lavaboyu açma işlemini tamamlayan ekiplerdir.

Lavabo Tıkanmasının Sebepleri

Bu ekipler size yardıma koşmak için bir telefon çağrısına ihtiyaç duymaktadır. Bu tıkanıklıkları kolayca teknolojinin yardımıyla çözüme ulaşmaktadır. Lavabo tıkanması çözüme kavuşturulabilir. Lavabo tıkanıklığına sebep olan başlıca nedenler vardır. Bu nedenler önlemlerle ne derece engellenebilir yapılan istatistik bilgileriyle belirlenmiştir. Mutfakta yapılan yemek yapma işlemleri sonucunda sebze parçalarının tıkanmaya neden olduğu bilinmektedir. Bu sebze atıkları lavabo süzgecinde uzun süre tutularak yıkama işlemi yapılırken suyunda basıncıyla zorla tel süzgeçten geçebilir ve üstüne başka atıklar birikerek tıkanmaya neden olabilir. Çay demlenip çaydanlıkta kalan şişmiş olan çay posasını çaydanlıktan çöpe atmak uzaklaştırmak oldukça zordur. Ancak kolaya kaçıp bunu lavaboya dökerek uzaklaştırmak en iyisi gibi görünür ve bu uygulanır. Bu işlem zamanla büyük tıkanmalara neden olur. Yine yemek yaparken kullanılan ve kilolarla da ilişkilendirilen yağlar yine lavabo tıkanıklıkları olarak bizim başımıza neden olmaktadır. Kullanılan kızartma yağları bu lavabolardan geçerek borularda tıkanıklığa neden olmaktadır. Bu yağlar boruların bulunduğu ortamlar duvarlar olmaktadır. Bu duvarlarda yapıları gereği soğuk ortamlardır. Akan bu yağların donarak tıkanma sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lavabo Tıkanması

lavabo-tikanmasiTıkanma sebebi olarak laboratuvarlarda kullanılan malzemelerin bu lavabolara dökülen atıkları sebebiyle oluşmaktadır. Tıbbi atıkların bu alanlara dökülmesi tıkanıklık sebebinin yanında ciddi sağlık sorunlarına da neden olmaktadır. Diğer alanlarda meydan gelen tıkanıklıklar banyo lavabolarında görülen saç telleri ve kâğıt peçete türevlerinden meydana gelen atıklardır. Tesisatta kullanılan yanlış çaplı dar borulardan kaynaklı tıkanıklık sebepleri de bulunmaktadır. Bu tıkanıklıkların açılmasında ise lavabo aç, asitler ve diğer kolay ulaşılabilen kimyasallarla da açma işlemi yapılmaya çalışılmaktadır. Lavabo tıkanması bu şekillerle ortaya çıkmaktadır. Lavabo tıkanması çözümü profesyonel ekiplerde ve bu ekiplerin kullandığı cihazlarda aranmalıdır. Lavabo tıkanıklığı uzman ekiplerin bir araya gelerek verdiği hizmetlerdir. Bu hizmetlerin cihazları kameralı tespit uygulamaları ile sorunun görüntüleri ile tespit etmekte ve size sunmaktadır. Bu şekilde hızlı ve oldukça ekonomik bir şekilde çözüme bir an önce kavuşmaktadır. Bu görüntüleme işlemi sonucunda tıkanıklık giderilmemektedir. İşlem bir başka işlemle devam etmektedir. Bu işlem ise tıkanıklık sebebine göre kimyasal bir madde kullanılarak yada borunun ucunda bulunan parçalama robotu ile parçalama işlemi tamamlanıp bu tıkanık lavabo musluğunun açılmasıyla son bulmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ