İstanbul Avrupa
0(212) 461 70 96
İstanbul Anadolu
0(216) 388 07 08
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp
0(533) 353 09 09

Kombi Basıncı Neden Düşer? 7 Nisan 2016

Kombi Basıncı Neden Düşer?

Meba Tesisat olarak uzman ekibimiz ve cihazlarımız ile kombileriniz ile ilgili bütün sorunlarda yanınızdayız. Bilindiği gibi kombilerde bazı değerlerin mutlaka belirlenen normal değerlerde olması gerekmektedir. Eğer kombideki basınç gibi değerlerde anormal bir değişim olursa kombiniz hata verir ve büyük ihtimalle kapanır. Bu sorunlar arasında en çok rastlanan durum kombi basınç değerinin düşmesidir. İnsanlar böyle bir sorun ile karşılaştıkları zaman genellikle “Kombi basıncı neden düşer?” diye merak etmektedir. Şimdi bu konuyu tüm ayrıntıları ile ele alacağız.

Kombi Basıncının Normal Değeri Kaç Olmalıdır?

Kombi basıncının normal değeri 1,5 olarak bilinmektedir. Eğer kombinizin basıncı bu değerin çok altındaysa büyük bir sorun oluşmaktadır ve hemen bir tesisat şirketinin aranması gerekmektedir. Biz Meba Tesisat olarak kombilerinizdeki basıncın neden düştüğünü tespit ederek olabilecek en hızlı şekilde müdahalemizi gerçekleştiriyoruz. Bu durumun pek çok nedeni olabilir ve bu nedenlerin bazıları daha büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle “Kombi basıncı neden düşer?” diye düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeden iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşmalısınız.

Kombi Basıncının Düşme Nedenleri Nedir?

Kombiler hassas cihazlardır bu nedenle pek çok durumda hata verebilmektedir. Kombinizin markasına göre belli başlı hata kodları vardır bunları kullanım kılavuzlarından inceleyebilirsiniz. Eğer kombiniz hata verip kapandıysa ve hata olarak kombi basıncının düştüğü gösteriliyorsa bu kombinizin bağlantılarında bir kaçak olduğunu işaret etmektedir. Kaçak durumları da oldukça riskli durumlardır. Tesisatta kaçakların olması oldukça normal bir durum olsa da pek çok insan eski kaçak bulma ve kapatma yöntemlerini bildiği için bu durumdan endişe duymaktadır. Eğer kombi basıncınızın 1,5 değerinden çok düşük olduğunu fark eder ve “Kombi basıncı neden düşer?” diye merak ederseniz verebileceğimiz diğer bir cevap ise kombinizdeki suyun azalmış olmasıdır. Yani eğer kombi basıncınız 0.5 değerlerine kadar düşerse mutlaka kombinize su takviyesi yapmanız gerekmektedir. Eğer bu şekilde de düzelmiyorsa mutlaka profesyonel ekiplerimizden destek almanız gerekmektedir. Erken müdahale edilmezse evinizdeki bütün su tesisatı bu durumdan zarar görebilir.

electric-boosted-animation

Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapılması Gerekir?

Kombi basıncının düştüğünü fark ettiğiniz zaman ilk olarak su takviyesi yapmanız gerekmektedir. Eğer bu şekilde kombinizin basıncı normal haline dönmüyorsa uzman ve deneyimli ekiplerimize haber vermelisiniz. Ekiplerimiz kombinizin bağlantı borularını teknolojik kameralı cihazlar ile kontrol ettikten sonra hızlı bir şekilde kaçak durumlarını tespit edebilmektedir. Böylece “Kombi basıncı neden düşer?” sorusuna yanıt bulunmuş olur. Ardından kaçak olan yerler için ekiplerimiz kapatıcı kimyasal sular hazırlar. Bu kimyasalların miktarları ekiplerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Yani kimyasallar herhangi bir şekilde borularınıza ya da tesisatınıza zarar vermemektedir. Kimyasallar ise hızlı bir şekilde kaçakların onarılmasını sağlar. Böylece bir süre sonra kombinizin basıncı normal değer olan 1,5 civarlarına ulaşır.

Kombi Basıncı Neden Önemlidir?

Kombi basıncı 0,5 değerinin altına ve 3-4 gibi değerlere ulaştığı zaman kombi güvenlik açısından hata verip kendini kapatmaktadır. Evlerde ya da ofislerde kombinin özellikle kış aylarındaki önemi göz önüne alındığında bu durumun çok önemli bir hale geldiğini anlayabiliriz. Az önce bahsettiğimiz “Kombi basıncı neden düşer?” sorusunun çözümleri mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır çünkü kombi basıncının normal değerinde olmaması kombinizin çalışmamasına neden olacaktır. Kombi basıncının bir diğer önemi ise oluşabilecek sorunlardır. Yani kombi basıncı normal değerde durmazsa üstte de söz ettiğimiz gibi ciddi problemler ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle genel olarak kombi basıncının çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Kombi Basıncının Düşmesi Tehlikeli Midir?

Kombi basıncının normal değeri olan 1,5 eğer 0,5 ve daha altına düşerse ve hemen müdahale edilmezse sonuçlarının oldukça tehlikeli olabileceğini söyleyebiliriz. “Kombi basıncı neden düşer?” sorusuna kıyasla bu durum aslında daha önemlidir. İlk olarak eğer kombiniz basınç düşüklüğünden hata verip kapandıysa bunun nedeni büyük olasılıkla kombide meydana gelen bir kaçak durumudur. Kaçak durumu ise tüm tesisat sisteminizi ve kombinizi olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu nedenle kombi basıncının düşmesini tehlikeli olarak görebiliriz.

Kombi Basıncının Düşmesi Neleri Etkiler?

Kombi basıncının özellikle kış aylarında düşmesi ve kombinin hata vermesi maddi olarak da sizi büyük ölçüde etkileyecektir. Kombilerin basıncı düştüğü zaman çalışma verimi de düşeceği için elektrik, su ve doğalgaz faturalarınızda ciddi bir artış görebilirsiniz. Tehlike durumlarının yanında bir de maddi olarak kötü etkilediği düşünüldüğünde kombilerinizin basıncı düştüğü zaman ilk olarak bizi aramalısınız. Profesyonel ekiplerimiz kombilerinizdeki arızanın nedenini en kısa sürede tespit ederek en kalıcı şekilde çözmek için uğraşacaklardır. Kombilerinizde olabilecek kaçaklara karşı kullandığımız kimyasallar hem en sorunsuz şekilde kaçağın kapatılmasını hem de en kısa sürede kombinizin eski haline dönmesini sağlayacaktır.

Meba tesisat olarak tüm tesisat problemlerinizde size bir telefon kadar uzağız. İstanbul-Avrupa yakası, İstanbul-Anadolu yakası ve Bursa merkezli iletişim numaralarımıza internet sitemizden hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca kullandığımız cihazlar ve kimyasal malzemeler düşünüldüğü zaman piyasada hem kalite hem de fiyat açısından şirketimize güvenebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ