İstanbul Avrupa
0(212) 461 70 96
İstanbul Anadolu
0(216) 388 07 08
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp
0(533) 353 09 09

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Bulunur? 7 Nisan 2016

Su kaçakları; geçmiş zamanlardan günümüze dek belki de pek çok hane halkının en büyük düşmanlarından biri olarak lanse edilmektedir. Özellikle de ufacık bir sızıntının tespiti için neredeyse bütün dairenin yerle bir edilmesi, ev halkına hem maddi, hem mimari, hem de manevi açıdan birbirinden sorunlu zararlar yaşatmaktaydı. Lakin günümüzde kırmadan su kaçağı nasıl bulunur? sorusunun cevaplarına fazlasıyla yoğunlaşmakta olan Meba Tesisat olarak bizlerin sizler için sunduğu teknolojik kaçak tespit yöntemleri sayesinde bu aşamalar en kısa zaman içerisinde ve olabildiğince en az maliyetler ile sonuca kavuşturulmaktadır. Hal böyle olunca da sizler için bu yazımızda su kaçağı tespit etme yöntemlerimize değinmek istedik.

stick_figure_turning_valve_300_clr_8583

Su Kaçağı Olduğunu Nasıl Anlarız?

Kırmadan su kaçağı nasıl bulunur? işlemlerine geçiş yapmadan önce sizlerinde evlerinizdeki kaçakların tespitini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. ki bu tespit ne kadar hızlı yapılırsa, ortadaki maliyetin en aza indirgenmesi de o denli mümkün bir hale bürünmektedir. Bu sebepten dolayı da sizlerin dikkat etmesi gereken hususları şu şekilde sıralayalım;

  • Su faturalarında gözle görülür bir şekilde normalinden yüksek maliyetler ile gelmesi
  • Su vanalarının kapatılmasına rağmen adaptörün ve su saatinin çalışmaya devam etmesi
  • Evin belli başlı bölgelerinde yosunlanmalar olması
  • Tavan ile duvarlarda damlacıkların olması
  • Geceleri bütün musluklar kapalı olmasına rağmen su sesinin gelmeye devam etmesi

Su Kaçağı Tespit Aşamaları Nelerdir?

Kırmadan su kaçağı nasıl bulunur? sorusu kapsamında da sizlerin öncelikli olarak mevcut kaçak aşamalarını göz önünde bulundurmanız gerek. Bu aşamalarda ekiplerimiz yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz üzere gerçekten de olabildiğince gelişmiş bir teknolojik sistem ile kendi faaliyetlerini sürdürmektedir. Ki bu da kırmadan ve en kısa zaman dilimi içerisinde su kaçaklarının tespit aşamalarını sonuca ulaştırmaktadır. Tabii bu aşamaları belli başlı sıralamalar içerisine de yerleştirecek olursak şayet; ilk önce alan araştırması, daha sonra kaçak tespit arayışları ve son olarak da mevcut kaçağın tespiti akabinde oluşturulacak olan çözüm çalışmaları gibi bir işlevsellikle evinizdeki kaçaklardan bir çırpıda kurtulmanıza yardım edeceğiz.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Bulunur.2

Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

Kırmadan su kaçağı nasıl bulunur? sorusu ile eş zamanlı olarak sizlerin firmamızın hangi yöntemler ile kaçak tespit aşamalarını gerçekleştirildiğini de bilmenizi isteriz. Gerçekten de kırma ya da herhangi bir balyoz darbesine maruz bırakmadan gerçekleştirilmekte olan bu işlemlerde en fazla tercih edilen yöntemleri şu başlıklar ile sıralamak isteriz;

  • Kamera ile su kaçağı bulma
  • Dinleme cihazı ile su kaçağı bulma
  • Sinyal cihazı ile su kaçağı bulma
  • Robot cihazlar ile su kaçağı bulma
  • Bilgisayar ile su kaçağı bulma

Tüm bu işlemler üzerinden ilerleme sayesinde de mevcut kaçaklar bir çırpıda tespit edilmektedir.

Kamera Yöntemi İle Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kamera yöntemi ile kırmadansu kaçağı nasıl bulunur?sorusuna verilen sistematik cevaplar belki de bu aşamalar içerisinde en fazla tercih edilmekte olan yöntemi sizlere sunmuş olacaktır. Gerçekten de pek çok işlevselliğin aksine küçük bir kameranın boruların içerisine salınarak gezdirilmesi ve o esnada da bilgisayarlar üzerinden izlenilmesi mevcut kaçağın tespit aşamalarını çok daha kolaylaştırmış olacaktır. Öyle ki bu aşamalarda evinize ve borulara zarar verme ya da kırıp dökme gibi bir durum ile asla karşılaşmayacaksınız. Yani kamera yöntemi ile yapılan su kaçağı tespit işlemleri her daim hijyenik bir işlevsellikle sizlerin karşısına çıkacaktır. Bu sebepten de pek çok kesimin çok hoşuna gitmektedir.

Dinleme Cihazı İle Su Kaçağı Bulma İşlemleri Nasıl?

Dinleme cihazı ile kırmadan su kaçağı nasıl bulunur? işlemleri de en az kameralı yöntemler kadar önemli ve başarılı bir işlevselliği beraberinde getirmektedir. Ki bu yöntemler kapsamında sizlerin etrafınızdaki gürültünün hakimiyetini elinizde bulundurmanız gerek. Özellikle de metropol yaşantısı içerisinde var olanlar için biraz sıkıntılı ve zor bir işlevsellik gibi gözükse de dinleme cihazı yöntemi darbe ve sinyal yöntemleri sayesinde ekiplerimizin boruların etrafında gezdirmiş olduğu mekanizmaların yardımıyla bir çırpıda tespit edilip sonuca kavuşturulmaktadır. Bu noktada da gerçekten sağlam, kaliteli ve her daim mükemmel bir tesisat işleyişi içerisine dahil olmanız mümkün olacaktır.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Bulunur.1

Günün Her Anında Bu Hizmetlerden Yararlanılabilir mi?

Evet günün her anında firmamız ile iletişime geçebilir ve kendiniz için bir randevu günü ayararlayabilirsiniz. Şunu da asla göz ardı etmemek gerekir ki, su kaçağı gibi bir problem ilk başlarda çok küçük ve üzerine düşülmesi önemsiz gibi bir duruş sergilese de, bu durumu asla görmezden gelmemelisiniz. Aksi takdirde gerçekten de ileri ki dönemler içerisinde maddi ve manevi açıdan çok daha büyük sorunlar içerisinde boğuşmak zorunda kalacaksınız. Evlerinizdeki boru tesisatlarını belli başlı zaman aralıkları içerisinde düzenli olarak kontrolden geçirmeniz ya da temizletmeniz de bu tarz bir kaçak durumunu tamamen ortadan kaldıracaktır. Tek yapmanız gereken şey bizler ile iletişime geçmek olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ