İstanbul Avrupa
0(212) 461 70 96
İstanbul Anadolu
0(216) 388 07 08
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp
0(533) 353 09 09

Kameralı Su Kaçağı Tespiti 7 Temmuz 2015

kamerali-cihaz-ile-su-kacak-tespitiGelişen teknoloji sayesinde, kanalizasyonlarda, kombi tesisat sistemi ve temiz su sistemlerinde meydana gelen su kaçakları, üretilen modern makineler sayesinde kameralı cihaz ile su kaçak tespiti yöntemini kullanmaktadırlar. Bu sayede geleneksel yöntemleri kullanmaya devam eden eski usül tesisatçıların kullandığı kırma, yıkma ve uzun tadilat işlemleri meydana gelmemektedir. Cihazla su kaçağı bulma yöntemleri sayesinde, gelişmekte olan ve yaygınlaşan kurumsal firmalar aracılığıyla çevreci ve ekonomik çözümler üretilmektedir. Bu cihazlar, elektronik olup insanların algılayamayacağı bölgelerde meydana gelen kırık, çatlak ve tıkanıklıkları noktasal olarak tespit etmektedirler. Bu sayede su kaçağı sorunu, kameralı cihaz ile su kaçak tespiti yöntemleri sayesinde geleneksel yöntemlerin bir sonucu olan kırma ve yıkma işlemlerini kullanmadan etkili ve pratik şekilde onarımlar sağlamaktadır.Konut veya iş yerlerinde meydana su kaçağı sorunları, yeni nesil teknolojik makineler üretilmeden önce oldukça masraflı, çevreye zararlı ve görünüş bakımından hoş olmayan durumlara yol açmaktaydı.Geleneksek yöntemleri benimsemiş kişiler tarafından oldukça maliyetli bir şekilde onarım sağlanmakta, üstelik sorunun tespiti de tam yapılamadığı için arızanın tekrarı söz konusu olabilmekteydi. Bu durumun önüne geçmek için, güncel olarak teknolojik gelişmeleri takip eden, Avrupai standartları sağlamış kurumsal firmaların bünyesinde çalışan sertifikalı ve eğitimleri tesisatçılar bulunmaktadır. Teknolojik altyapıya sahip olan bu makinelerin kullanımı yine ustalık gerektiren bir meziyettir. Alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından detektörlü, kameralı, ve akustik dinleme cihazları kullanılmakta herhangi bir yıkım işlemine başvurulmadan onarım sağlıklı ve kontrollü bir biçimde sağlanmaktadır.

Cihazla Su Kaçağı Bulma ve Yeni Yöntemler

Bu cihazların kullanımı esnasında, çevreye herhangi bir zarar verilmemektedir. Böylece binalarda ve işyerlerinde maddi ve manevi olarak herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Bir diğer önemli nokta da su kaçaklarının bazı noktalarda gizli bir şekilde meydana gelmesi söz konusu olabilmektedir.  Akustik dinleme cihazları, kameralı ve detektörlü cihazlar sayesinde gözle görülmesi mümkün olmayan arızalar noktasal olarak tespit edilebilmektedir. Profesyonel olarak kurulmuş firmalar, bu cihazları bulundurduğu için günün her saati sorun yaşandığında bu kuruluşlara başvurulabilmektedir.

Teknolojinin her geçen gün ilerlemesi, birçok sektöre kolay çözümler getirmiştir. Bu çözümlerden birisi de su kaçağı gibi sıklıkla yaşanan bir sorunun kameralı cihaz ile su kaçak tespiti yöntemleri sayesinde, yeni ve sağlıklı bir şekilde onarımlarıdır. Cihazla su kaçağı bulma yöntemleri olarak, yeni nesil teknoloji ürünü olan cihazlardan faydalanılmaktadır. Evlerde veya iş yerlerinde meydana gelen su kaçaklarında basınç yükseltici sistemler, ses çeşitlenmelerini tespit edebilmekte, insan kulağının algılayamayacağı sesleri filtrelemekte ve sorunun kaynağını tam olarak bulabilmektedirler.

kamerali-cihaz-ile-su-kacak-tespitiBu sayede geleneksel yöntemlerin aksine, arızanın meydana geldiği yeri bulmak için ağır tadilat işlemleri yapılmamakta ve oldukça kolay bir şekilde müdahale gerçekleştirilebilmektedir. Cihazla su kaçağı bulma yöntemleri arasında, yurtdışından ülkemize getirilen detektörlü, kameralı ve akustik dinleme cihazları yer almaktadır. Kombi sistemi, atık su ve temiz su tesisatlarında, kalorifer sistemlerinde meydana gelen tıkanma, kaçak ve çatlak gibi sorunlar anında çözülebildiği için maliyet bakımından daha ekonomik olmaktadır.  Kurumsal firmalar, müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu için cihazla su kaçağı bulma yöntemlerini, oldukça güvenilir bir şekilde toplumun hizmetine sunmaktadır. Modern yöntemler sayesinde, alanında uzman kişilerin de yardımıyla pratik bir şekilde onarım sağlanmaktadır. uygulanan basınç gönderme yöntemiyle sorunun tam olarak çözülüp çözülmediği kontrol edilebilmektedir. Bu sayede garanti kapsamında yer alan bu hizmetler, arızanın tekrarı dahilinde ücretsiz olarak tekrar onarım yapabilmektedirler. Sorunun güvenli bir şekilde çözülebilmesi adına kurumsallaşmış firmalara başvurmak, geleneksel yöntemi benimseyen kişilere yönelmekten daha sağlıklı bir davranış olarak kabul edilebilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ