İstanbul Avrupa
0(212) 461 70 96
İstanbul Anadolu
0(216) 388 07 08
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp
0(533) 353 09 09

Gider Borusu Açma 7 Nisan 2016

Gider Borusu Açma

Gider boruları banyo giderinde, mutfak lavabosu giderinde ve tuvalet giderlerinde tıkanıklık ile karşınıza çıkabilmektedir. Tüm bu sistemlerde kirli suyu aktarmak için giderler bazen tıkanabiliyor. Haliyle burada kirli suyun aktarımında aksaklıklar yaşanıyor. Firmamız banyolarda, tuvalet borularındaki, lavaboların giderlerinde ve mutfak giderlerinde gerçekleşen tıkanmaları profesyonel bir ekip ve son teknoloji sistemler ile açıyor. Meba tesisat olarak sizlere ekonomik ve en uygun şekilde gider borusunu açma hizmeti veriyoruz. Kısmi tıkanmalarda ve düzenli şekilde gider borularını temizleme ve kontrol hizmeti de sunuyoruz. Kameralı ve hassas aletler ile kırmadan gider borularındaki tıkanıklıklar açılabilmektedir. Termal ve hassas cihazlar ile tıkanıklığın bizzat yerini tespit ediyoruz.

Gider Borusu Açma.1

Gider Boruları Neden Tıkanmaktadır?

Gider boruları bulunduğu yere göre farklı nedenler ile tıkanabilmektedir. Mutfak lavabosuna ait pis su gideri genelde yemek artıkları nedeniyle tıkanmaktadır. Burada biriken yemek artıkları genelde dirsek kısmında tıkanıklığa neden oluyor. Özellikle yağ ile birleşerek donma yapıyor ve gider borularını tıkıyor bu durumda giderin temizlenmesi ve yağdan tamamen arınması gerekiyor. Gider borusu açma işlemini mutfak giderine uygun biçimde yapıyoruz. Tuvalet giderinde genelde tuvalete atılması uygun olmayan bez, ıslak mendil gibi atıklar nedeniyle tıkanmalar meydana geliyor. Burada ise daha büyük aletler kullanılarak açma işlemini yapıyoruz. Lavabo giderinde banyo lavabosu ve tuvalet lavabosunda, sabun artığı kireç ve saç, kıl gibi nedenlerle tıkanmalar gerçekleşiyor.

Giderlerde Meydana Gelen Tıkanık İle Oluşabilecek Sorunlar Nelerdir?

Banyo giderinde tıkanıklık olduğunda banyo pis suyu gitmemektedir. Bu da küvette suyun birikmesine sebep olmakta ve kötü kokuya neden olmaktadır. Bu durumda oluşan tıkanıklık kısa sürede giderilmez ise taşmalara neden olmaktadır. Mutfak giderinde aynı şekilde yemek artığı nedeniyle tıkanıklık olursa bulaşık suyu lavaboya dolarak orada kalacaktır. Bu su gitmeden musluğu açamazsınız. Bu nedenle giderin temizliği yapılmalıdır. Gider borusu açma için firmamız tarafından mutfak yapısına uygun olarak kameralı sistemler ile tespit ederek hassas cihazlar ile tıkanıklığı açmaktadır. Tuvalet giderinde kanalizasyona giden büyük boruların tıkanması ve genelde taşma söz konusudur. Bu nedenle burada tıkanıklığı açma işlemi biraz daha zahmetli olmaktadır. Oluşacak sorunlar çok can sıkıcı boyutlarda olmaktadır.

manifold-H180EN

Gider Borusundaki Tıkanıklığı Açmak İçin Hangi Yöntemler Kullanılır?

Gider borusunda oluşan tıkanıklığı açmak için önce yerini tespit etme yöntemi kullanılıyor. Burada termal kameralar ya da kameralar ile görüntüleme yapılarak tıkanıklık noktası tespit ediliyor. Bu sayede kısa sürede sorunun çözümü için yol arayışına gidiliyor. Gider borusu açma hizmeti veren firmamız burada robotlu sistemler kullanarak tıkanıklığı son teknoloji yöntemler kullanarak açıyor. Banyo giderinde buna uygun büyüklükte kameralar ve sistemler kullanılıyor. Mutfak giderinde daha ince ve küçük aparatlar ve robotlu cihazlar kullanılıyor. Bunun yanında kimyasal maddelerinde katkısı ile tamamen açma işlemi gerçekleştiriliyor. Tuvalet giderinde daha uzun ve büyük makineler ile önce boşaltma yapılıyor sonra tıkanıklık gideriliyor. Vakumla açma ya da kancalı cihazlar ile açma gibi yöntemleri kullanarak tıkanıklıkları açıyoruz.

Gider Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?Gider Borusu Açma

Gider borusu açma işlemi uzaman ekibimiz ve son teknoloji cihazlar kullanılarak açılıyor. Burada her gidere uygun olarak farklı büyüklükte cihazları kullanıyoruz. Yapılacak ilk işlem giderin tıkanan noktasını tespit etmek oluyor. Bu sırada eğer birikmiş su var ise bu suyu boşaltıyoruz. Sonrasında tıkanıklığı gördüğümüzde bu noktaya ulaşıyoruz. Meba tesisat olarak borulara zarar vermemek için tam tıkanıklık noktasını tespit edene kadar kameralı sistemler ile inceleme yapıyoruz. Bu sırada tespit etiğimiz tıkanıklığı ne ile açabileceğimize karar veriyoruz. Sonrasında uygun şekilde tıkalı olan gideri açmak için atıkları temizliyoruz. Tamamen temizlendikten sonra uygun şekilde işlemi bitiriyoruz.

Gider Borularında Oluşan Tıkanıklık Giderilmezse Neler Olur?

Gider borularında tıkanıklık olduğunda bulunduğu yere göre sorunlar oluşur. Kötü koku ve taşmalar karşılaşacağınız en büyük sorunlardır. Küçük tıkanıklıkta arada hafif koku ve suyun zaman zaman birikmesi görülürken çözümlenmemiş tıkanıklıklarda ağır ve devamlı bir koku ile birlikte geriye taşmalar meydana gelebilmektedir. Tuvalet gideri tıkandığında ise geriye taşmalarda tam bir felaket yaşanabilir. Evin zarar göreceği ve temizlenmesi son derece zor olan bu konuda sorun yaşamama için küçük tıkanıklıklarda mutlaka ihmal etmeden gider borusu açma hizmeti almalısınız. Meba tesisat firmamızda tıkanıklıkları gidermek ve düzenli olarak giderleri kontrol etmek için hizmet veriyoruz.

Gider Borularının Tıkanmaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Gider borularında zaman zaman atıklar nedeniyle tıkanıklık meydana gelmektedir. Bu küçük tıkanıklıklar başta problem olmamak ile birlikte zamanla büyüyerek sorunlara yol açarlar. Bunları önlemek için atıkları suda çözülebilir şekilde atmalısınız. Eğer bu mümkün olmuyor ise gider borusu açma ev gider kontrolünü düzenli olarak yaptırmalısınız. Bunun için İstanbul ve çevresinde hizmet veren Meba tesisat firmamızı arayabilirsiniz. Sonrasında düzenli olarak kameralı sistemler ile banyo, mutfak ve tuvalet giderinizin kontrolünü yapabiliriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ