İstanbul Avrupa
0(212) 461 70 96
İstanbul Anadolu
0(216) 388 07 08
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp
0(533) 353 09 09

Duvarda Su Sızıntısı 26 Temmuz 2013

Cihazla Duvarda Su Sızıntısı Bulma

duvarda-su-sizintisiDuvarda su sızıntısı günümüzde en çok rastladığımız durumlardan biridir. Özellikle de duvardan su sızıntısı en çok uğraştıran sorunlardan biridir. Çünkü duvarın içinde oluşan su sızıntısı hem fark edilmesi çok zordur hemde binanın yapısının güçsüzleşmesine neden olmaktadır. Duvarda su sızıntısı genellikle duvarlara dokunduğumuzda ıslak gibi his verir ve zamanla rutubete çevirmektedir. Su tesisatları özellikle çok eski binaların zamanla eskimeye başlar ve yer yer sızıntılar oluşur. Ayni hat üzerinde birden çok bölgede su sızıntısı oluşabilmektedir. Fakat biz daha çok suyun biriktiği yada duvara dokunduğumuz da nemli olan yerde oluşan bir sızıntı olduğunu düşünebiliriz. Bu tabi ki yanlış bir düşüncedir. Bunu tespit etmenin tabi ki artık çok daha kolay yolları bulunmaktadır. Eskiden birçok bölgenin kırılarak bulunduğu su sızıntıları artık hiçbir bölge kırılmadan yapılmaktadır. Nasıl mı? Yazımızı okumaya devam ettiğinizde bu duvarda su sızıntısı ile ilgili sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Bu konuda uzman kadroyla ve bilir ustalarla çalışan tesisatçılar artık hiçbir kırma işlemi yapmadan su giderlerine girerek boruların içinde yüksek basınç uygulamaktadırlar. Bu uyguladıkları yüksek basınç sayesinde sessiz bir ortamda dinleme yapılarak sızıntının olduğu yeri bulmaktadır ve bulunan yere ulaşmak için sadece birkaç fayans kırılarak farklı çözümler oluşturulmaktadır. Tabi ki bu sorunları giderirken kalıcılığı ve çok uygun miktarlarda yapmayı ilke edindiğimiz için gün geçtikçe daha fazla tercih edilmektedir. Sizde duvarda su sızıntısı gibi bir durumla karşılaştığınız da bizleri arayarak hem daha kısa sürede hem de hiçbir bölgenizin kırılmasına izin vermeden bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Duvarda Su Sızıntısı Sorunları

duvarda-su-sizintisiBirçok yer gördüğümüz çevre sorunlarından bir tanesi, duvarda su sızıntısı vakaları olmaktadır. Su sızıntıları hem ihmalden, hemde yapıların eskimesinden kaynaklanabilmektedir. Her bina eskidikçe, bir şekilde su sızıntı sorunları verebiliyor. Malum durduğunuz bina ne kadar yeni olursa olsun, zaman geçtikçe eskiyecek tir ve dolayısıyla su sızıntısı ve benzeri sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu tür sorunlarla karşılaştığınız zaman, yapabileceğiniz en iyi şey, bize ulaşmanızdır. Öncelikle bizi arıyorsunuz ve bir su sızıntı sorunuyla karşılaştığınızı bildiriyorsunuz. Eğer ki sorunlarınız biz gelmeden halledilebilecek bir şey ise, biz sizi yönlendiriyoruz, fakat eğer sadece sizin yapacağınız şeylerle olmayacak bir durum ise, o zaman biz gelip yardımcı oluyoruz. Bu şekilde, sadece bir tane su sızıntı sorunu için, hem iki tarafında vakti boşuna alınmamış oluyor, hemde siz müşterilerimiz boşuna para vermemiş olacaksınız. Bizim için elbette su sızıntı sorunlarını gidermek önemlidir fakat en önemlisi, müşterilerimizin memnuniyeti olmaktadır, dolayısıyla, ne kadar müşterilerimiz hizmetlerimizden memnun olursa, bizim için de o kadar iyi olmaktadır. Su sızıntıları öyle kolay bir şekilde ortaya çıkan bir şey değildir fakat genel olarak patlamış borular, eskimiş sus tesisatları ve benzeri durumlardan bu tür vakalarla karşılaşabiliyorsunuz. Binaların yaşlarına göre, bazen sık karşılaşabilirken, bazense hiç karşılaşmaya da biliyorsunuz. Bu yüzden her zaman binaya yeni girecekseniz, girmeden önce, binanın özelliklerini kontrol etmeniz tavsiye edilir. Binanın özelliklerinden kastımız, duvar yapılarından tutun ki sus tesisatları, elektrik tesisatları ve geriye kalan bütün binaya ait özellikler. Sonuçta siz bir binada kalacaksanız, ne kadar sağlam olduğunu bilmeniz gerekiyor. Eğer sürekli olarak su sızıntı sorunları yaşayan bir bina ise, kalmak istemeyeceksiniz dir. Birçok binadan yaşanmaya bir şey değil fakat, yaşamak istemezsiniz. Sizi hem çok uğraştırır, duruma göre ise, sizi masrafa sokabilir.

Sadece Duvarda Değil, Araçlarda Su Sızıntısı Vakaları

Maalesef su sızıntısı sorunları sadece binalarda olmuyor. Kullandığınız araçlarda bile su sızıntı vakıalar yaşanabiliyor. Özellikle kendinize ikinci el bir araba alıyorsanız, farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz ki su sızıntısı karşılaşabileceğiniz sorunlar arasında yer almaktadır. Belirttiğimiz üzere, su sızıntı sorunları sadece binalarda olmuyor. Su kullanılan her yerde görünen bir sorun oluyor. Nerede su kullanırsanız kullanın, eğer ürünün tasarımında herhangi bir sorun varsa, mutlaka bu sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Özellikle ürünleriniz sıfır bir ürün değilse, yani ikinci el veya daha eski ürünler ise, su sızıntı sorunları ve buna benzer birçok sorunlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Sıfır ürünler alamayabilirsiniz ve bu yüzden, ikinci el veya daha eski malzemeler almak zorunda kalabilirsiniz belki ama onları alırken de dikkat etmeniz gerekir, çünkü bazı eski model malzemeler sağlam çıkarken, bazıları gerçekten çok kötü olabiliyor ve haliyle bir süre sonra size farklı sorunlar çıkarabiliyor. Bu sorunlardan bir tanesi de su sızıntı vakıaları. Su sızıntılarının bazen nereden çıktığını anlayamıyorsunuz ve araştırıyorsunuz, fakat nedense bulamayabiliyorsunuz. Öyle yerlerden sorunlar çıkabiliyor ki sanki hiç olmaması gerekiyor fakat çıkabiliyor. Bu mümkün, eğer su kullandığınız bir malzeme ise, her şey mümkün olabilir. Su sızıntı sorunlarını gidermek için birçok çözüm yolu bulunmaktadır fakat öncelikle, su sızıntısının nereden geldiğini veya neden böyle bir sorun ile karşılaştığınızı bulmanız gerekir. Diğer türlü, boş yere masraf edebilirsiniz. Bu yüzden servisleri arayıp hizmet istediğiniz zaman, karşı taraf her seferinde sizi öncelikle yapabileceğiniz şeyler üzerine yönlendirir ve ona rağmen sorunlar çözülmezse, gelip size gerekli bedeller üzerinden yardımcı olabiliyorlar. Araç servisleri de aynı şekilde, eğer aracınız su alıyorsa, servislere götürebilirsiniz veya siz bir çözüm üretebiliyorsanız, sizde halledebilirsiniz. Duvarda su sızıntısı varsa ve önüne geçemiyorsanız bizleri mutlaka arayın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ